Kioxia KPM7XRUG15T3 PM7-R Series 15.3TB SAS 24Gb/s SIE 2.5inch SSD
Part Number:
KPM7XRUG15T3
Got a Big Order or a Quick Question?
Let's Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order – Submit your details below
100% Secure Payments | Privacy Protected | Payment Flexibility
Product Assurance
Easy Returns & Thoroughly Quality-Checked Products
Custom Invoicing & Reports
Includes references, order history & special instructions
Dedicated Account Manager
Prompt, tailored quotations & personalized support
| Product Overview
Kioxia Pm7-r Series 3.84tb Sas-24gbps Sie Read Intensive Bics Flash Tlc 2.5inch Enterprise Internal Solid State Drive
General Information :
  • Manufacturer : Kioxia
  • Manufacturer Website Address : Www.kioxia.com
  • Manufacturer Part : KPM7XRUG15T3
    Main Specifications :
  • Type : Solid State Drive - Internal
  • Capacity : 15.3 Tb
  • Nand Flash Memory Type : Bics Flash Tlc
  • Form Factor : 2.5
  • Interface : Sas 24gb/s
  • Dimensions (wxdxh) : 15mm X 69.85mm X 100.45mm
  • Weight : 130 G
    Extended Specifications :
  • Capacity : 15.3 Tb
  • Form Factor : 2.5
  • Interface : Sas 24gb/s
    Performance :
  • Sustained 128 Kib Sequential Read : 4,200 Mb/s
  • Sustained 128 Kib Sequential Write : 4,100 Mb/s
  • Sustained 4 Kib Random Read : 720k Iops
  • Sustained 4 Kib Random Write : 160k Iops
    Reliability :
  • Mttf : 2500000 Hours
  • Dwpd : 1 Dwpd
    Condition : Brand New
    Availability : In Stock
    Mfg Warranty : None
    Server Supply Warranty : 90 Days
  • More Information
    Condition Brand New
    Manufacturer TOSHIBA
    Write Your Own Review
    You're reviewing:Kioxia KPM7XRUG15T3 PM7-R Series 15.3TB SAS 24Gb/s SIE 2.5inch SSD
    Back to Top